Category: Classic Rock

9 Commments

  1. Angela Dimitriou's biggest hit and signature song is "Fotia Sta Savvatovrada" ("Fire on Saturday Nights") produced by Sony Music A&R manager Yannis Doulamis. Her CD Single Ah Patrida Mou went gold. On 14 March , Alpha TV ranked Dimitriou the ninth top-certified female artist in the nation's phonographic era (since ).
  2. Ditën e sotme Angela ka zbuluar kopertinën e librit përmes një postimi të bërë në profilin e saj të Instagramit. Libri, autobiografia e modeles, titullohet "Dashuri, shpresë, dritë", dhe do të jetë në treg dhe në panairin e librit". “Nuk mund të pres ta ndaj historinë time me të gjithë ju.
  3. Angela Gheorghiu - Manon Lescaut: In quelle trine morbide - 1/11/ Lincoln Center New York by Hecha Chris. Angela Gheorghiu - Addio, mio dolce amor- Edgar - Puccini by mzksvr. Angela Gheorghiu - La Sonnambula: Ah, non credea mirarti - Bucuresti
  4. newsnesouthvadutosrobovacoparo.coinfo is the Sole Principal Distributor for i-Angel, UPang and Brother Max in Indonesia. We all wish for our babies to always be safe, comfortable and newsnesouthvadutosrobovacoparo.coinfo strives to find and provide products that keep babies just newsnesouthvadutosrobovacoparo.coinfo the sole distributor of i-Angel in Indonesia, we believe it is the best baby carrier out there and believe Indonesia will love it as much as we.
  5. Modelja me famë botërore dhe origjinë shqiptare, Angela Martini, do të publikojë së shpejti librin e saj të ri. Në libër ajo ka rrëfyer historinë e jetës së saj dhe rrugën drejt suksesit. Ditën e sotme Angela ka zbuluar kopertinën e librit përmes një postimi të bërë në profilin e .
  6. Jun 03,  · 50+ videos Play all Mix - Angela Dimitriou - Louketo [Lyrics] YouTube Άντζελα Δημητρίου - ''Οι Μεγάλες Επιτυχίες'' Live (CD 1) [FULL] - Duration: Jimmy.
  7. Akatikites I Nihtes (Empty Nights) Terma (Finish) Ehtiza Palatia (I Was Building Castles) Metaniono (I Regret) Edo Pou Ta Leme (As A Matter Of Fact) Artist Title (Format) Label Cat# Country Year; 2: Angela Dimitriou* Angela Dimitriou ‎ (CD, Comp) EMI-Kent Elektronik San. Ve Tic. A.Ş. 2: Turkey: /5(8).
  8. Bukuroshja shqiptare Angela Martini ishte këtë të mërkurë e ftuar në emisionin ‘Soiree’ nga Jonida Shehu. Përpos se ka rrëfyer për jetën e saj të vështirë, të cilën e ka pasqyruar dhe në librin e saj të parë ‘Dashuri, shpresë, dritë’, modelja ka zbuluar dhe detaje të tjera nga jeta private.